üye ol Şifre Hatırlat
14 YAŞINDAKİ ÇOCUK BIÇAKLI SALDIRIDA HAYATINI KAYBETTİ
14 YAŞINDAKİ ÇOCUK BIÇAKLI SALDIRIDA HAYATINI KAYBETTİ
SELVA ÖZKİRİŞÇİ SANKO SANAT GALERİSİ’NDE RESİM SERGİSİ AÇACAK
SELVA ÖZKİRİŞÇİ SANKO SANAT GALERİSİ’NDE RESİM SERGİSİ AÇACAK
ŞEHİT MEHMET ALİ HOROZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
ŞEHİT MEHMET ALİ HOROZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
BAŞKAN AKPINAR’DAN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN EKİPLERE TEŞEKKÜR
BAŞKAN AKPINAR’DAN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN EKİPLERE TEŞEKKÜR
18/12/2014
Editör .
Bu Yazıya 0 Yorum Yapıldı
Bu Yazı 1592 Defa Okunmuştur
MARAŞ “ MARAŞ “ OLACAK

MARAŞ “ MARAŞ “ OLACAK.

 

HOŞ GELDİNİZ “ŞAİR ‘’LERİMİZ. HOŞ GELDİNİZ “ YAZAR” LARIMIZ…

 

HOŞ GELDİNİZ “ YAYIN EVİ “LERİMİZ”. HOŞ GELDİNİZ MİSAFİRLER…

 

 

Tarih geçmişten geleceği aydınlatan bir deniz feneri gibidir. Gemiler deniz fenerlerine dikkat etmezlerse kayaya çarpıp nasıl parçalanırlarsa geçmişini doğru bilmeyen öğrenmeyen milletler de emin adımlarla kalkınmalarını gerçekleştiremezler.

 

Tarih dersi tarihçilerden öğrenilir, aynı zamanda tarihçi de tarihi yaşayan insanlardır. Düne kadar maraş kurtuluş savaşını büyüklerimizden naklen dinledik, ülkemiz insanlarının açlık, yokluk gibi ne badirelerden geçtiğini nasıl aç kaldıklarını, mutluluklarını nasıl ertelediklerini dillerinden duyduk.

 

Yurdumuzun nasıl Yurt olduğunu öğrendik. Maraşımızda hangi kapıyı çalsam bir Yemen şehidinin olduğunu, Kurtuluş Savaşında bir yakının nasıl şehit olduğunun hikayesini gözümüz yaşlı dinleriz. Bu acılar bize ağıtlar yapmayı öğretmiş, acılar bizlere gazilerimize ve şehitlerimize şiirler yazmayı öğretmiş, belki de maraş ta şair çok olmasının altında bu acılar ve olgunluklar vardır diye düşünüyorum.

 

Edebiyatımıza ve düşünce hayatımıza katkılar sağlayan şair ve yazarlarımızı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 12-21 tarihleri arasında saat: 10.00 / 22.00 arası Fuar Merkezinde bulunan KAFUM da bir araya getirerek Şair ve yazarlarla tanışma, kitaplarını imzalama imkanı verecek.

 

Bu etkinliğin arkadan gelen şair ve yazarlar için Kahramanmaraşımızda bu ilk’ in bir milat olacağı kanaatiyle düzenyenlere buradan , köşemden teşekkürlerimi sunuyorum. Bu kitap furanın tanıtımda ilimize çok faydası olacaktır. Genç kuşaklara aşk verecek, genç kuşaklara şevk verecek daha da ötesi cesaret verecektir.

 

Elleri öpelesi şairlerimiz hayatta iken, böyle bir etkinliği düzenleyenlere bizlere sohbet imkanı verenlere; “Şiir, sözün bittiği mısralara ise, maraş şiirin bittiği ve yeşerdiği yerdir.” diyorum.

 

100’e yakın şairin, 130 yayın evinin ağırlanacağı etkinliklerde ayrıca, Erdem Bayazıt galası, Ugur Işılak konseri, Ankara Türk Dünyası Topluluğu konseri, Konya aşk- ı sema ekibi gösterisi , konferanslar, söyleşiler hafta içine serpiştirilmiş ve hemşerilerim bu etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanlığımızca ÜCRETSİZ taşınacak.

Akyazı Gündem Haberleri GÜNDEM BAŞLIKLARI
Akyazı Anketleri
Anket
()
  • Akyazı Ziyaret Edenler
    Online Ziyaretci
    Maras Tasarım
    Tasarım ve Kodlama:Maras Tasarım.
    Site içerisindeki Tüm Materyanlar Hakkı Saklıdır.