üye ol Şifre Hatırlat
BAŞKAN KARA RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN
BAŞKAN KARA RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN
BAŞKAN KUYBU’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
BAŞKAN KUYBU’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
BAŞKAN AKPINAR'DAN ÇALIŞANLARA BAYRAM HEDİYESİ
BAŞKAN AKPINAR'DAN ÇALIŞANLARA BAYRAM HEDİYESİ
DULKADİROĞLU’NDA BAYRAMLAŞMA PROGRAMI
DULKADİROĞLU’NDA BAYRAMLAŞMA PROGRAMI
takvim 10.02.2024 Cumartesi 12:08
kategoriler SPOR
okuma sayısı Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
ziyaret sayısı Bu Haber 132 Defa Okunmuştur
facebook twitter
FEDERASYONDA YÖNETİCİLER BURNUNDAN KIL ALDIRMIYOR!
yazı küçükyazı büyük

Kahramanmaraş amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) bu seferde Kulüpleri sosyal medya paylaşımından dolayı Disipline sevk etmeye başladı.


Spor camiasının üst kuruluş olarak bildiği lakin giden kulüp yöneticilerinin skandallarla karşılaştığı ASKF’de her gün bir patlak ses çıkarak sos vermeye devam ederken Federasyon yöneticileri kulüp yönetimlerinin sosyal medyalarını takip ederek Disiplin kuruluna sevk etmek için tutanaklar tutuyor.

 

Kulüp yöneticilerinin Cezalara maruz kalmaları için Disiplin kuruluna sevk edilmesi ön görülen ve tutulan tutanaklar ise Federasyon Yönetim Kurulu üyesi ve çalışan personel imzalarından oluşması dikkatleri çekiyor.

 

KOLAYLIK SAĞLAMAK YERİNE ZORLUK ÇIKARTILIYOR!

 

Spor Kulüplerinin sorunlarına çözüm arama merkezi olması gerekirken her geçen gün sorun yumağı olmaya devam eden Kahramanmaraş ASKF’de yöneticiler Liglerde zorluklar içerisinde ayakta durmaya çalışan ve son yıllarda maddiyata dönüşen Lig masrafları ile zor şartlarda sahaya çıkmaya çalışan kulüplere masada zorluk çıkartıyor.

 

Ekrem Karaoğlan Başkanlığında yönetilen ve geçmiş sezonlarda yönetimlerden rahatsız olarak iyi yönetilmediğini ve istifası istenilen ve Yerel Basına gündem olan Kahramanmaraş ASKF’de bu sefer ise Tutanaklar, Disiplin kurulu dilekçeleri ve savunmalar konuşulmaya başlandı.

 

KÖSE İSTİFASINI SUNDU

 

Yapılan Tutanak ve Disiplin kurulu tarafından savunma istenen As Vefa Kulübü Yöneticisi Osman Köse ise yapılan çirkin davranışa istinaden Federasyon yönetimine istifa dikeçesi sunarak dilekçede şu ifadelere yer verdi;

 

KAMUOYUNA

 

Son zamanlarda Kahramanmaraş ASKF başkanı ile bazı yönetim kurulu üyeleri tarafından şahsım ve kulübüme yapılan haksız, davranış, tutum ve hakaretlerden dolayı tüm hukuki haklarımızın saklı kalması şartı ile  ASKF kongre üyeliğimizden bugün itibariyle (29.01.2024) istifamızı yazılı olarak bildirmiş bulunmaktayız.

 

Değerli kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

AS VEFA KULÜBÜ BAŞKANI OSMAN KÖSE.

 

DAHA ÖNCE DE FEDERASYONDA OLAYLAR ÇIKMIŞTI!

 

Daha önce Herşeyi ASKF’den Beklemeyin kendinize başka Dul… bulun diyerek sert tepki gösteren ASKF Yönetiminin Spor camiasına geçen aylardaki tepkisi ise ‘Gerizekalılar ve muhattap olmayın’ cümleleri olmuş ve yerel basına yansımıştı. ASKF Yöneticileri Federasyona gelen yöneticileri, spor adamlarını küçümsediğini dile getirilen yöneticiler, Antrenörler, Teknik adamlar federasyonda dertlerini anlatmakta zorluk çekerken daha önce haber olarak gündeme taşıdığımız Amatör Spor Vefa Kulübü Yöneticisi sözlü saldırıya maruz kaldı haberi bu seferde Tutanaklar, Disiplin kurulu dilekçeleri ve savunmalar medyaya yansıdı.

 

BU PAYLAŞIM ÖNCE MEDYA’YA, SONRA DİSİPLİNE ARDINDAN SAVUNMAYA DÖNÜŞTÜ!

 

AS VEFA Kulübü Yöneticisi, Antrenörü Osman Köse, Sosyal Medyadaki paylaşımında; “Laubali bir Ortamda Lakayıt konuşmalar olur. Bu Şekilde herşeyin sıradanlaştığı bir yerde ilişkiler de harap olur. İlişkilerin harap olduğu bir mekanda iş ciddiye varınca Eril bir dille insanlara hakaret etmek tek kelime ile yıpranmışlığın göstergesidir. E Tabi kulüpçülerin tırnak içinde muhattap alınmayacak tipler olduğunu dile getiren başkan sıfatındaki birinin kulüpçülere gerizekalı diyebilen bir sekreteryası olur. Mesele bir kadınla nasıl konuşulup konuşulmayacağı değildir, herkesin Anası, Bacısı, Kızkardeşi vardır, kadınla nasıl konuşulacağını iyi biliriz. Meseleyi bir kadına nasıl konuşulacağı odağına çekmeye çalışanlar basit şekilde üstünde ki suçu bastırma içgüdüsü içerisindedir. Gelelim pozisyon icabı geri zekalı dediğiniz kulüpçüleri Muhattap almak zorundasınız. Bu kez o binadan insanları Kovamayacaksınız, bu kez yaptıklarınızın üstü kapanmayacaktır. Bu Böyle biline” sözleri ile gündeme damga vurdu ve 2001 yılından bir antrenman pozu ile sosyal medyada gündem olurken ASKF Başkanlığı ise bu paylaşımın çıktısını alarak disipline sevk etti ve savunma istedi.

 

BAŞKAN VEKİLİ AS VEFA YÖNETİCİSİ KÖSE İLE TAŞTIŞMASINI TUTANAKLAŞTIRMIŞ…!

 

Sosyal Medya Paylaşımdaki Osman Köse’nin paylaşımını Daha önceki dönemlerde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde Özel Kalem ve çeşitli kademelerde görev alan ve Belediye Başkanının değişmesi ile alt kademe görevlerine getirilen protokolden düşmeme adına kendisini Yeşilay gibi STK’da ve ASKF’de söz sahibi olma adına ASKF Başkan Vekilliği görevini üstlenen Adnan Alagöz, Federasyon’a gelen ve Osman Köse’nin üslubunu beğenmeyerek olayı tutanaklaştırmış. Federasyon yöneticisi İsmail Avanoğlu ve Federasyon sekreter yasında görev alan Sema Akay’ı şahit tutup imzalatarak olayın Disiplin kuruluna sevk edilmesini sağlayan Disiplin Kurulu Başkanı Salih Fidan tarafından Savunma istenmesini sağlamış. Bu olaylar ise belgeleri ile Kahramanmaraş Medyasında gündeme düştü.

 

BU SENARYOYU DAHA ÖNCE İZLEMİŞTİK!

 

Kahramanmaraş Basını olarak ASKF Başkan Vekili Adnan Alagöz’ün AS VEFA Kulübü yöneticine uygulamaya çalıştığı ve izlediği yol tutanakta imza atan İsmail Avanoğlu’nun Daha önceki sezonlarda Federasyon Başkanı Ergün Önal Başkanlığında Kulübün müsabaka olayı nedeni ile kameraların olayı göstermediği ve olayın ceza tayininin TFF amatör Kurula sevki ile 400 günlük haksız yere ceza almasına neden olan olayların senaryosunu gözler önüne sergiledi.

 

Büyüksırspor’un yıllar önce yaşamış olduğu 400 günlük haksız yere hak mahrumiyeti ile sonuçlanan ve Kahramanmaraş Futboluna kara leke olarak tarihlere geçen ve İsmail Avanoğlu’nun İL Futbol Tertip komitesine seçilmesine rağmen 400 günlük ceza maruzu nedeni ile düşürülmesine sebep olan ve Spor camiasında yer alması babında ksıtlanmaların yaşandığı Ekrem Karaoğlan Yönetimi ile olayların sümen altı yapıldığı, şimdi ise As Vefa Kulübüne uygulanmaya çalışıldığı DEJAVU’da Kahramanmaraş spor camiası yıpranmaya devam edecek gibi görünüyor.

 

 

Yeni Yönetim oluşumu ile 2. Dönemini yaşayan Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu bu gidişler birliktelik yerine çift başlılığı hatta parçalanmaya doğru spor kulüpleri ile zıt kutuplar oluşturacak gibi görünüyor ve bu durumlar Kahramanmaraş Amatör Camiasının yok olmasına çanak tutarak sporun yavaş yavaş yok olması gibi durumları yansıtıyor.


yorum yaz
Akyazı Gündem Haberleri GÜNDEM BAŞLIKLARI
Akyazı Anketleri
Anket
()
  • Akyazı Ziyaret Edenler
    Online Ziyaretci
    Maras Tasarım
    Tasarım ve Kodlama:Maras Tasarım.
    Site içerisindeki Tüm Materyanlar Hakkı Saklıdır.