ERKOÇ PROTOKOL ADAMI DEĞİL HALKIN ADAMI OL - Maraş Flaş Haber l Maraş Flaş Gazetesi l Kahramanmaraş " />
üye ol Şifre Hatırlat
Büyükşehir, Pazarcık’ta Bir Mahallenin Daha Ulaşım Standardını Artırdı.
Büyükşehir, Pazarcık’ta Bir Mahallenin Daha Ulaşım Standardını Artırdı.
Kadına Şiddete Karşı Ses Olmak İçin Yürünecek
Kadına Şiddete Karşı Ses Olmak İçin Yürünecek
BU MEMLEKETTE SESİMİ ÇIKARMIYORUM, SİZDE BOKUNU ÇIKARTMAYIN
BU MEMLEKETTE SESİMİ ÇIKARMIYORUM, SİZDE BOKUNU ÇIKARTMAYIN
İmran Kılıç Köprüsü ve Bulvarı Trafiğe Açıldı
İmran Kılıç Köprüsü ve Bulvarı Trafiğe Açıldı
takvim 23.08.2015 Pazar 06:23
kategoriler GÜNCEL
okuma sayısı Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
ziyaret sayısı Bu Haber 52499 Defa Okunmuştur
facebook twitter
ERKOÇ PROTOKOL ADAMI DEĞİL HALKIN ADAMI OL
yazı küçükyazı büyük

Vatandaş ve Esnafın protokol adamı oldu dedikleri Sayın: Erkoç bence halkın adamı…


Gazetecilik mesleğine başladığım günden beri tanıdığım nerdeyse 8-10 yıldır Ak Partinin İlçe Başkanlığı ve İl Başkanlığı döneminde Erkoç’la çok Yerel seçimler, Genel seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimleri, Referandum, gördüm.

 

Kendisi Büyük Şehir Belediye Başkanı olduğu zamandan beri yazdığım yazılardan dolayı beni sevmese de benim yıllardır bir şeyler paylaştığımız ve tuz ekmek olduğumuz için kendisi beni sevmese de Sayın: Fatih Mehmet Erkoç her zaman benim başkanım her zaman benim abiyimdir.

 

Birkaç haftadır gazeteci olduğumuzdan dolayı vatandaşımızda, esnafımızda beni yolda çevirip Erkoç’tan dert yandılar. İlçe Başkanı iken İl Başkanı iken herkesin derdini dinleyen, herkesi güler yüzle karşılayan, partili ve partisiz herkese kapısının sonuna kadar açık olduğu söyleyen vatandaşlar Belediye Başkanı olunca yani (PROTOKOL) adamı olunca kendine ulaşmıyoruz,ulaşsak bile kendisinin yanı da çıkana kadar kaç kişiye derdimizi anlatıyoruz dediler. Protokol girmek insanı bu kadar ulaşılmaz yapar diye dert yandılar.

 

Protokol anlama nedir diye kısaca bir araştırma yapayım dedim ve karşıma öyle bir şey çıktı ki ben bile inanamadım işte protokolün anlamı?

 

PROTOKOL dilimize eski Latince ve Yunancadan geçme bir sözcükmüş daha doğrusu Proto ve Kolos sözcüklerinin birleşmesinden türeme bir deyimmiş. Lügat anlamı ise Proto ön,öndeki demek, Kolos ise g….. çoğunluğu demekmiş.

 

Sözcük anlamlarını birleştirdiğimizde ise deyimin tam karşılığı olan‘’ÖNDE GELEN G…..’’olarak karşımıza çıkmakta, ’’PROTOKOLOS’’ sözcüğü Yunan halkının tiyatroda bazı şahısların hep ön taraflara oturmasına gıcık olması ve bu şahıslarla dalga geçmek için bu sözcüğü kullanmasından geliyormuş.

 

Kolos sözcüğünün zamanla çoğul eki olan(os) deyimden atılmış, geriye ‘’Protokol’’ yani Önde Gelen G…. Lafı kalmış. Yunanlılar Toplum ve Halkın içerisinde Protokole giren bazılarının zamanla ’’G…… Kalkmasın’’ dan dolayı kullandıkları bir deyimmiş ve sözmüş ‘’PROTOKOL’’ anlamı araştırmış ve yazmış olduk.

 

Ama şunu kimse unutmasın ki bundan sonra Sayın: Fatih Mehmet Erkoç PROTOKOL adamı dedirtmeyeceğim, o bizim Büyükşehir Belediye Başkanımız vatandaşa da ve esnafa da herkese kapısı açıktır son olarak ta diyeceğim şu ki?  

 

ERKOÇ PROTOKOL ADAMI DEĞİL HALKIN ADAMI OL


yorum yaz

Akyazı Gündem Haberleri GÜNDEM BAŞLIKLARI
Akyazı Anketleri
Anket
()
  • Akyazı Ziyaret Edenler
    Online Ziyaretci