üye ol Şifre Hatırlat
14 YAŞINDAKİ ÇOCUK BIÇAKLI SALDIRIDA HAYATINI KAYBETTİ
14 YAŞINDAKİ ÇOCUK BIÇAKLI SALDIRIDA HAYATINI KAYBETTİ
SELVA ÖZKİRİŞÇİ SANKO SANAT GALERİSİ’NDE RESİM SERGİSİ AÇACAK
SELVA ÖZKİRİŞÇİ SANKO SANAT GALERİSİ’NDE RESİM SERGİSİ AÇACAK
ŞEHİT MEHMET ALİ HOROZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
ŞEHİT MEHMET ALİ HOROZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
BAŞKAN AKPINAR’DAN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN EKİPLERE TEŞEKKÜR
BAŞKAN AKPINAR’DAN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN EKİPLERE TEŞEKKÜR
takvim 13.06.2024 Persembe 21:39
kategoriler GÜNCEL
okuma sayısı Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
ziyaret sayısı Bu Haber 526 Defa Okunmuştur
facebook twitter
BAŞKAN ÇİFTEPALA'DAN BUĞDAY ALIM FİYATINA TEPKİ
yazı küçükyazı büyük

Pazarcık Ziraat Odası Başkanı Ali Çiftepala, açıklanan hububat alım fiyatından ciddi şekilde rahatsız olduklarını belirterek, çiftçilerin bu durumda büyük sıkıntılar yaşayacağını dile getirdi.


Kahramanmaraş  Pazarcık  İlçe Ziraat Odası Başkanı Ali Çiftepala, yaptığı açıklamada, hububat alım fiyatlarının maliyeti bile kurtarmadığını ve Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından açıklanan fiyatların güncellenmesini gerektiğini söyledi.

 

Çiftçinin büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını belirten Başkan Çiftepala, buğday  alım fiyatlarının tekrar güncellenmesi gerektiğini ifade etti.

 

Başkan Çiftepala, açıklanan buğday fiyatlarına çiftçilerin  büyük tepki gösterdiğini ifadeederek, bu yılda çiftçilerimizin artan girdi maliyetlerine, yaşanan doğal afetlerin verdiği zararlara ve artan kredi faiz oranlarına rağmen buğdayını arpasını ekerek üretimine devam ettiğini, Her yıl olduğu gibi bu yılda emeğinin karşılığını almak üzere hasadına başladığını belirtti.

 

Buğday Arpa üretimi yapan  çiftçilerimize bu yıl pozitif ayrımcılık yapılmasını beklerken, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) açıkladığı fiyatla üreticimizde hayal kırıklığı yaşattığının altını çizen Başkan Çiftepala,  "Üreticilerimizin buğday ve arpa üretemine devam etmesi için açıklanan arpa buğday fiyatının tekrardan gözden geçirmeleri gerektiğini söyledi.

 

Başkan Çiftepala,  Bu yıl buğday dönem başı maliyeti  10 bin 500 TL olarak hesaplandığını, çiftçimizin emeğini maliyetini göz önüne alarak açıklanan fiyatın revize edilmesi gerektiğini ifade etti.

 

Temennimiz çiftçimizin alın terinin hak ettiği yeni bir fiyat ile yüzlerinin gülmesi gerektiğini belirten Başkan Çiftepala, tarımın hak ettiği yerde olması gerektiğini belirtti.


yorum yaz
Akyazı Gündem Haberleri GÜNDEM BAŞLIKLARI
Akyazı Anketleri
Anket
()
  • Akyazı Ziyaret Edenler
    Online Ziyaretci
    Maras Tasarım
    Tasarım ve Kodlama:Maras Tasarım.
    Site içerisindeki Tüm Materyanlar Hakkı Saklıdır.