üye ol Şifre Hatırlat
14 YAŞINDAKİ ÇOCUK BIÇAKLI SALDIRIDA HAYATINI KAYBETTİ
14 YAŞINDAKİ ÇOCUK BIÇAKLI SALDIRIDA HAYATINI KAYBETTİ
SELVA ÖZKİRİŞÇİ SANKO SANAT GALERİSİ’NDE RESİM SERGİSİ AÇACAK
SELVA ÖZKİRİŞÇİ SANKO SANAT GALERİSİ’NDE RESİM SERGİSİ AÇACAK
ŞEHİT MEHMET ALİ HOROZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
ŞEHİT MEHMET ALİ HOROZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
BAŞKAN AKPINAR’DAN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN EKİPLERE TEŞEKKÜR
BAŞKAN AKPINAR’DAN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN EKİPLERE TEŞEKKÜR
takvim 10.02.2024 Cumartesi 11:43
kategoriler SPOR
okuma sayısı Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
ziyaret sayısı Bu Haber 1084 Defa Okunmuştur
facebook twitter
AĞIT KARABEL BAŞARIYA DOYMUYOR
yazı küçükyazı büyük

Kahramanmaraş Pazarcık doğumlu Ağıt Karabel, tarih yazmaya devam ediyor.


Agit Karabel, Suudi Arabistan’da düzenlenen büyük bir boks etkinliğinde Arslanbek Makhmudov’u 3 kez nakavt ederek etkileyici bir zafer elde etti.

 

Agit Karabel, Suudi Arabistan’da düzenlenen büyük bir boks etkinliğinde ringe çıktı ve dünya sıralamalarında IBF #12, WBC #13, WBO #13 sıralamalarında bulunan rakibi Arslanbek Makhmudov’a karşı etkileyici bir zafer elde etti.

 

Riyad’daki Kingdom Arena’da gerçekleşen bu müsabakada Karabel, üç kez nakavt ederek Makhmudov’un yenilmezlik serisine son verdi.

 

Ağıt Karabel Kahramanmaraş İlçesi Pazarcıklı bir Kürt ailenin çocuğu olarak 23 Ekim 1992 yılında Almanya’nın Leverkusen kentinde dünyaya gelir.

 

İlk iki turda Arslanbek biraz daha üstün olsa da, üçüncü raunttan itibaren Agit’in performansı belirgin şekilde yükseldi. Dördüncü rauntta Karabel, Makhmudov’u üç kez yere indirerek maçı noktaladı. Arslanbek, Kanada adına mücadele eden ve dünya sıralamalarında WBC #3, WBA #4, IBF #7, WBO #14’te yer alan bir Kumuk Türk’üydü.

 

Bugüne kadar yapılan 24 karşılamanın 16 sini Nakavt ile kazan Ağıt Karabel tarih yazmaya devam ediyor.

 

Ağıt Karabel (WBA) Kıtalararası ve NABF Kuzey Amerika unvanlarını elde etti.

 

Almanya adına oynayan ve önceki gün Suudi Arabistanın Riad kentinde düzenlen Uluslarası Profesyonel Boks gecesinde Ağıt Karabel ile Rusya adına oynayan kendisi gibi yenilgisiz rakibi Arslanbek Makhmudov’u TKO nakavtı ile perişan etti.

 

Ağıt ile Arslanbek arasında oynanan maçın 4’cı raunta Ağıt Karabel müthiş vuruşları ve tekniki üstünlüğü ile orta hakem kararı ile Arslanbek’i (TKO)  nakavt olması ile  başarısına bir yenisini daha ekledi.

 

Dünya sıralamasında adım,adım öne çıkan Ağıt Şubat 2017 yılında Ağır Siklet Avrupa Boks Şampiyonluğu maçında Belçika’lı Herve Hubeaux’u 12 raund’un sonunda puanla yenerek Avrupa şampiyonluk kemerini elde eder.

 

2017 Kasım ayında ise Monaco’da İngiliz Dereck Chisora ve 2018 yılında Sırp boksör Miljan Rovcanin ile EBU Avrupa Ağır siklet maçlarında ünvanını korumayı başarmıştır.

 

Üçüncü EBU unvan savunmasını 2 Mart 2019’da Almanya’nın Magdeburg kentinde Ukraynalı Andriy Rudenko’ya karşı kazanmıştı.

 

Eylül 2019’da ABD’li yayıncı ile promosyon sözleşmesi imzalayan ilk Alman Sporcu oldu.

 

18 Temmuz 2020’de Yunanistan’dan Evgenios Lazaridis’e karşı puanla WBA Continental unvanını kazanarak yenilmezliğini sürdürdü.

 

Bu başarısını Haziran 2021’de Kevin Johnson’a karşı puanla korumayı sürdü.

 

4 Mart 2023’te Karabel, Bochum’da yine Hırvat Agron Smakici’ye karşı, üçüncü rauntta nakavtla kazanarak EBU Avrupa unvanını yeniden kazandı.

 

23 Aralık 2023’te, Riad’a daha önce yenilmemiş Rus Arslanbek Makhmudov’a (18-0, 17 nakavt) karşı dördüncü rauntta TKO ile kazandı ve sonuç olarak WBA Kıtalararası ve NABF Kuzey Amerika unvanlarını elde etti.


yorum yaz
Akyazı Gündem Haberleri GÜNDEM BAŞLIKLARI
Akyazı Anketleri
Anket
()
  • Akyazı Ziyaret Edenler
    Online Ziyaretci
    Maras Tasarım
    Tasarım ve Kodlama:Maras Tasarım.
    Site içerisindeki Tüm Materyanlar Hakkı Saklıdır.